Programu Maluch 2022-2029 w Będzinie

W Punkcie Opieki Dziennej “Bolek i Lolek” rusza od września 2024 dzięki dofinansowaniu z Programu Maluch 2022-2029 w wysokości 496 400 zł  nowy projekt na utworzenie 40 miejsc opieki nad dziećmi od 1 roku do lat 3 dla 5 opiekunów dziennych. Dofinansowanie obejmuje również koszty funkcjonowania ok 837 zł/miesiąc dzięki temu czesne może wynieść nawet 0 zł. 

Budynek po żłobku i przedszkolu zostanie całkowicie wyremontowany. Powstanie 5 przestronnych sal +1 bawialnia, 1 sypialnia, 3 łazienki, gabinet dla specjalisty, kuchnia i zmywalnia. W ogrodzie powstaną 2 strefy zabaw dla bobasów i maluchów z placem zabaw. 

Opieką nad maluchami zajmie się 5 cioć posiadających kwalifikacje opiekuna dziennego oraz mających serce i doświadczenie do pracy z dziećmi. 

Oprócz codziennych zajęć tematycznych i swobodnych zabaw bobasy i maluchy będą uczestniczyły w zajęciach dodatkowych:

  • język angielski
  • muzykoterapia 
  • dogoterapia
  • logorytmika

Nad rozwojem dzieci czuwa również psycholog i logopeda. 

Jak we wszystkich naszych placówkach istnieje możliwość dostosowania menu do dziecka: dieta bezmleczna, dieta bezglutenowa, dieta  bezmleczna (bezglutenowa oraz dieta vege). W przypadku nieobecności dziecka możliwość odbioru posiłku na  wynos.  Możliwość odpieluchowania dziecka, przejście na trening nocnikowy, akceptujemy pieluchy wielorazowe.

Zapisy i informacje udziela kierownik Sylwia Zych tel. 608599002